نمایندگی تخصصی تعمیرات یخچال فریزر پارس

ما همراه همیشگی شما به هنگام خرابی یخچالتان هستیم. همین حالا درخواست تعمیرات خود را با اطمینان خاطر ثبت کنید!

021-55423368     09193707950

در تعمیر یخچال پارس باید توانایی تشخیص معایب یخچال را داشته تا در صورت نیاز از خدمات تعمیر یخچال در محل استفاده کنید. در تماس با نمایندگی یخچال پارس و مشاوره اختصاصی با تعمیرکاران، قادر به برطرف کردن مشکل خواهید شد یا از تکنسین­ها درخواست می­­کنید برای تعمیر یخچال پارس در محل به منزل شما مراجعه نمایند.

 

تعمیر یخچال پارس در محل

لوازم خانگی از جمله یخچال و فریزر نیاز به مراقبت دارند. این نگهداری مناسب باعث می­شود تا طول عمر دستگاه افزایش یافته و دیگر نیازی به تعمیر یخچال پارس نداشته باشید. اما گاهی پیش می­آید که یخچال با مشکلی مواجه شود. در این صورت شما باید با معایب احتمالی یخچال آشنا باشید تا بتوانید برای تعمیر یخچال پارس اقدام مناسبی انجام دهید. عیب­یابی یخچال پروسه پیچیده­ای دارد که فقط یک تکنسین ماهر می­تواند به راحتی آن را انجام دهد.

یخچال از جمله لوازم خانگی است که نمی­توان برای تعمیر آن را جابجا کرد. بنابراین بسیاری از تعمیرات جزیی و کلی این دستگاه در محل انجام می­شوند. پس از مشاهده ایراد و مشکل، تنها کافی است که با نمایندگی پارس تماس حاصل نموده و از یک تعمیرکار حرفه­ای مشاوره بخواهید. درصورتی­که خود شما قادر به تعمیر یخچال پارس نبوده و مشکل اساسی باشد، تکنسین به­صورت حضوی مراجعه خواهد کرد. در این مقاله شما را با برخی روش­های تعمیر یخچال آشنا می­کنیم.

 

تشخیص خرابی در تعمیر یخچال پارس

اینکه چگونه می­توانیم به خرابی یخچال پی ببریم، یک مهارت مهم به حساب می­آید. قدم اول در تعمیریخچال پارس، تشخیص محل و علت نقص می­باشد. در این مرحله می­توانیم چند راهکار به شما پیشنهاد دهیم که با بررسی آن­ها می­توانید علت را پیدا کنید.

بررسی نحوه قرار­گیری دستگاه

شاید این مساله چندان مهم به نظر نیاید، اما اگر یخچال را به درستی در جایش قرار ندهید یا زیر یخچال مناسب نباشد می­تواند در طولانی مدت به کمپرسور دستگاه خسارت وارد نماید. همچنین یخچال پارس باید از دیوار پشتی و کناره­ها به اندازه استاندارد فاصله داشته باشد تا فن کندانسور بتواند به­خوبی کار کند.

اطمینان از سالم بودن اتصالات

شما باید به­خوبی مسیر اتصال یخچال به پریز را بررسی نمایید. امکان دارد سیم رابط در قسمت­هایی دچار قطعی شده باشد. همچنین از جریان برق در پریز اطمینان حاصل کنید. در این حالت می­توانید دستگاه دیگری را به پریز وصل کنید یا ولتاژ پریز را بررسی نمایید. نوسانات الکتریکی برای این دستگاه بسیار مضر می­باشد.

 

نداشتن قدرت سرمایش کافی و تعمیر یخچال پارس

گاهی پیش می­آید که تصور می­کنید سرمایش ایجاد شده توسط دستگاه کافی نیست و عملکرد یخچال دچار نقص می­باشد. عدم توانایی یخچال در ایجاد سرمایش مطلوب حتما علتی دارد که باید آن را بررسی نمایید.

بررسی دماسنج یخچال

برای این کار کافی است که دماسنج موجود در یخچال خود را بررسی نموده و آن را بین 3 تا4 درجه سانتی­گراد تنظیم نمایید. این دما برای یخچال مطلوب است. توجه داشته باشید که گاهی ممکن است دمای فریزر به اندازه­ای پایین باشد که موجب خنک کردن یخچال شود. در این­صورت نیاز است تا دمای فریزر را نیز چک نموده و آن را بین -15 تا -18 قرار دهید.

بررسی منافذ و درب یخچال

برخی مواقع واشرهای درب یخچال دچار نقص شده و باعث می­شوند در به طور کامل بسته نشود. این اتفاق سبب برون­رفت سرما از دستگاه می­شود. برای تعمیر یخچال پارس کافی است این واشرها و ایرادات جزیی آن را برطرف نمایید. همچنین می­توانید لوله تخلیه و سایر منافذ دستگاه را بررسی نمایید. اینکه لوله تخلیه باعث وجود این اختلال شده باشد بسیار زیاد می­باشد.

 

تعمیر یخچال پارس با رفع نشتی­های موجود

در هنگام استفاده از یخچال مواقعی پیش می­آید که دستگاه دچار نقص شده و نشتی­های جدی ایجاد می­شود. در این صورت باید علت و محل نشتی را پیدا نموده و آن را برطرف نمایید. همچنین نکاتی وجود دارد که باعث می­شود این نشتی­ها رخ ندهد.

بررسی تراز بودن یخچال با سطح

توجه داشته باشید که ساختار یخچال به گونه­ای طراحی شده است که باید در یک سطح بدون شیب قرار بگیرد. اگر یخچال شما تراز نباشد بسیاری از عملکردهای دستگاه دچار نقص خواهد شد. بنابراین از هم سطح بودن دستگاه با کف آشپزخانه خود اطمینان حاصل کنید.

بررسی مخزن تخلیه

در یخچال­هایی که دارای مخزن تخلیه هستند توجه به خالی بودن این مخازن بسیار اهمیت دارد. البته این کاری است که شما باید سالی یک­بار آن را انجام دهید اما این تخلیه­های به موقع باعث می­شود در صورت وجود انسداد در این قسمت­ها بتوانید آن را برطرف نمایید.

بررسی فیلتر آب

فیلترهای آب یخچال از دیگر عواملی هستند که باید از جایگذاری آن­ها اطمینان حاصل کنید. در صورتی­که این فیلترها در جای خود نباشند یا دچار گرفتگی شده باشند باید از آن مطلع شوید. فیلترهای خراب حتما باید تعویض شوند. با بیرون کشیدن جایگاه این فیلتر­ها می­توانید آن ها را به­خوبی در جای خود قرار دهید.

 

ایرادات رایج در تعمیر یخچال پارس

علاوه بر مواردی که به تفضیل شرح دادیم، مشکلات متداولی نیز وجود دارند. از جمله این اشکالات می­توان به صدای زیاد دستگاه، خرابی لاستیک­های بین در یخچال، داغ کردن موتور، منجمد نشدن در فریزر، دائم کار کردن کمپرسور، کار نکردن فن، برفک زدن و … اشاره کرد. هریک از این ایرادات علت­های مشخصی دارند که شما با دانش آگاهی کامل و یا مراجعه به یک متخصص خواهید توانست این مشکلات را برطرف نمایید.

در میان این ایرادات برخی از آن ها با یک مهارت متوسط تسط خود شما قابل حل خواهد بود. اما برخی دیگر از این مشکلات اساسی هستند و شما برای تعمیر یخچال پارس باید به یک تعمیرکار حرفه­ای مراجعه نمایید. کوتاهی کردن در برطرف کردن برخی ایرادات جدی مانند منجمد نکردن فریزر، کار نکردن فن و یک­سره کارکردن موتور یخچال می­تواند خسارات جبران ناپذیری را به بار آورد.

 

ارجاع به موقع برای تعمیر یخچال پارس

مواردی که در این مقاله شرح دادیم به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید به­خوبی دستگاه را عیب­یابی کرده و در صورت نیاز آن را به یک تعمیرکار خبره ارجاع دهید. شما با آگاهی کامل دراین باره می­توانید دستگاه خود را به موقع تعمیر کنید و از بروز بسیاری از خسارات جلوگیری خواهید کرد. خدمات در محل برای تعمیر یخچال پارس نیز وجود دارد. تنها کافی است که با نمایندگی پارس تماس گرفته و با متخصصان مربوطه در زمینه ایراد یخچال مشاوره نمایید. در صورت نیاز می­توانید از خدمات سرویس در محل استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.