پرشین کول

نمایندگی مجاز تعمیرات و سرویس تخصصی تعمیرات داکت اسپیلت

02155423368               09351183704        09193707950

اشنایی اولیه

برای تعمیر داکت اسپلیت شما باید انواع معایب و ایراداتی که ممکن است در داکت اسپلیت رخ دهد را شناخته و راهکارهای حل این اشکالات را بدانید. بهتر است این کار پیچیده را به تکنسین حرفه‌ای بسپارید. این افراد ماهر در کمترین زمان ممکن به تعمیر داکت اسپلیت می‌پردازند و معایب مربوط به سیستم خنک‌کننده و کمپرسور را برطرف می‌نمایند.

سرویس و تعمیر داکت اسپلیت

داکت اسپلیت که نوعی دستگاه تهویه هوا محسوب می‌شود به خاطر کارایی بالایی که دارد در شرایط اقلیمی متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه این دستگاه در فصل گرم تابستان استفاده بیشتری دارد، بنابراین قطعات مختلف آن به تعمیرات اساسی مداوم نیاز خواهد داشت. تعمیر داکت اسپلیت کار هرکسی نیست و بهتر است سرویس آن را به یک تکنسین با مهارت بالا بسپارید.

در مقاله پیش‌رو قصد داریم تا ایراداتی که ممکن است در داکت اسپلیت رخ دهد را بررسی کرده و نحوه تعمیر داکت اسپلیت توسط تکنسین‌های ماهر را شرح دهیم.

تعمیر داکت اسپلیت در کمترین زمان

موتور این دستگاه و اجزای داخلی آن دارای پیچیدگی‌های خاصی هستند که باعث شده تعمیر داکت اسپلیت کار آسانی نبوده و نیاز به یک متخصص در این زمینه حس شود. از طرفی قیمت این محصول نسبتاً بالا است و اگر در حین تعمیر خسارتی به سیستم آن وارد کنید جبران آن سخت خواهد شد.

تکنسین‌های تعمیر داکت اسپلیت با وجود تجربه و سابقه‌ای که در عیب‌یابی این دستگاه دارند می‌توانند در کمترین زمان ممکن عیب دستگاه را تشخیص داده و آن را برطرف نمایند. این تعمیرکاران ماهر را می‌توانید در نمایندگی‌های مجاز شرکت‌های تولید کننده این محصولات پیدا کنید.

عیب یابی و تعمیر داکت اسپلیت

این دستگاه نیز مانند دیگر وسایل برقی ممکن است دچار ایراداتی شده و شما را با مشکل مواجه نماید. در این مقاله به بررسی این ایرادات خواهیم پرداخت و در صورت نیاز نحوه عیب‌یابی آن‌ها را شرح خواهیم داد.

چرا داکت اسپلیت روشن نمی شود؟

معمولاً روشن نشدن دستگاه علت‌های فیزیکی و الکتریکی زیادی دارد. برای برطرف شدن بسیاری از ایرادات فیزیکی می‌توانید نصب دستگاه را به نمایندگیهای مجاز مربوط به این شرکت بسپارید. در این صورت مشکلات احتمالی آن را کاهش می‌دهید.

این ایرادات شامل برق نداشتن پریز، قطعی داشتن سیم‌ها، خراب بودن سیم رابط دستگاه و نقایص موجود در کلید اصلی است که با وجود یک تکنسین در هنگام نصب بسیاری از آن‌ها برطرف می‌شود. اگر شما دانش کافی در این زمینه داشته باشید نیز می‌توانید این کار را انجام دهید اما از برقراری اتصالات و وجود جریان در پریز و سیم‌ها اطمینان حاصل نمائید.

زمانی که یک نصب کننده ماهر کار نصب را انجام می‌دهد در صورتی که کلید اصلی یا سیم‌ها ایراد اساسی داشته باشد به صورت رایگان آن‌ها را تعویض می‌نماید. همچنین این تکنسین برای تعمیر داکت اسپلیت بسیاری از ابزارهای مورد نیاز را نیز به همراه خود دارد.

اشکالات فنی در سیستم خنک کننده

اگر ترموستات به‌خوبی تنظیم نشده باشد می‌تواند عملکرد دستگاه را با اختلال مواجه کند. برای رفع این مشکل می‌توانید تنظیمات ترموستات را تصحیح کرده و دمای آن را به تناسب محیط خود کم یا زیاد کنید. رفع این ایراد از جمله اقداماتی که خودتان و بدون نیاز به کمک کسی می‌توانید انجام دهید.

برخی ایرادات دیگر در سیستم خنک‌کننده هستند که برای برطرف کردن آن‌ها نیاز جدی به تعمیر داکت اسپلیت وجود دارد. مشکل خنک‌کنندگی دستگاه گاهی به خاطر نیمسوز شدن موتور بوده و در صورت تشخیص این ایراد باید سریعاً با نمایندگی‌های مجاز شرکت تولید کننده تماس بگیرید.

تکنسین حرفه‌ای برای تعمیر داکت اسپلیت در این مورد به خصوص ابتدا اقدام به آمپر کشی موتور فن خواهد کرد. در صورتی که به این نتیجه برسد که دستگاه نیم‌سوز شده، سیم پیچی موتور را انجام داده و این مشکل را برطرف خواهد کرد.

تعمیر داکت اسپلیت و خرابی های رایج کمپرسور

داکت اسپلیت توسط یک کمپرسور قدرتمند کنترل می‌شود. خرابی در کمپرسور به معنای از کار افتادن کامل سیستم یا عملکرد نامناسب آن است که می‌تواند علت‌های متفاوتی داشته باشد. در ادامه با برخی از علت‌هایی که باعث این خرابی می‌شوند آشنا شده و راهکارهای برطرف کردن این اشکالات را بررسی خواهیم کرد.

ایراد در اتصالات کمپرسور

گاهی ممکن است که کمپرسور به‌خوبی به سیم‌های رابط برق متصل نشده باشد که در این صورت باید نسبت به بررسی این اتصالات اقدام نمائید. همچنین ممکن است اتصالات فاز و نول کمپرسور نیز به‌خوبی برقرار نشده باشند که تمام این موارد باعث خاموشی دستگاه یا عملکرد ناقص کمپرسور خواهد شد.

نواقص ترموستات

برخی از مشکلاتی که برای داکت اسپلیت پیش می‌آید ممکن است به خاطر خرابیهای ترموستات باشد. برای تعمیر داکت اسپلیت ابتدا باید نقایص این قطعه را به وسیله یک اهم‌متر برطرف نمائید. با اهم‌متر باید ابتدا از سلامت ترموستات مطمئن شوید. در صورتی که این قطعه خراب باشد با تعویض آن دستگاه دوباره عملکردش را پی خواهد گرفت.

نقص در قطعه کمپرسور

در برخی مواقع ایراد اصلی مربوط به خود موتور بوده و ممکن است اشکالی در بخش فنی آن اتفاق افتاده باشد. برای اطمینان از سلامت کمپرسور باید پس از روشن کردن دستگاه، موتور را روشن نمائید. در این صورت با ولت‌متر، ولتاژهای دوسر اصلی و مشترک کمپرسور را اندازه‌گیری نمائید. زمانی که تعمیرکار به این نتیجه برسد که این ولتاژها به اندازه کافی نیستند تصمیم به تعمیر اساسی یا تعویض کل کمپرسور خواهد گرفت.

خرابی در خازن ها

این خازن‌ها درواقع قطعاتی هستند که کمپرسور را راه می‌اندازند و اشکال در این قطعات باعث می‌شود تا کمپرسور نتواند فعال شود. تکنسین ماهر با بررسی ساده‌ای از سلامت این خازن‌ها اطمینان حاصل می‌کند. اگر این قطعات خراب باشند برای تعمیر داکت اسپلیت این خازن‌ها را از مدار خارج کرده و با خازن‌های سالم جایگزین می‌کند.

خلاصه تعمیر داکت اسپلیت در یک نگاه

تلاش کردیم تا در این مقاله شما را با بیشتر معایبی که ممکن است در این دستگاه رخ دهد آشنا نموده و راهکارهای برطرف کردن ایراد و تعمیر داکت اسپلیت را توضیح دهیم. بسیاری از مشکلاتی که باعث نقص در عملکرد این دستگاه می‌شود مربوط به ایرادات کمپرسور و سیستم خنک‌کننده بوده که با مراجعه به‌موقع به یک تعمیرکار خبره می‌توانید بسیاری از این مشکلات را برطرف نمائید.

سیستم داکت اسپلیت دارای طراحی خاص و پیشرفته‌ای است. بنابراین توصیه می‌کنیم درصورتی‌که دانش فنی لازم برای تعمیر داکت اسپلیت را ندارید آن را به یک فرد حرفه‌ای و با تجربه بسپارید.

فهرست