پرشین کول                  Persiancool      Samsung

نمایندگی تعمیرات تخصصی اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ

ما همراه همیشگی شما به هنگام خرابی اسپیلت سامسونگ هستیم.

همین حالا درخواست تعمیرات خود را با اطمینان خاطر ثبت کنید!

نمایندگی اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ

بدون اغراق و بزرگ نمایی، یکی از بهترین و با کیفیت ترین دستگاه های تهویه هوا ارائه شده در بازار، اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ است. عملکرد فنی بالا، کیفیت ساخت، طراحی به روز، تنوع در مدل و توان فنی موتور تعبیه شده برای این دستگاه های کره ای سبب شده اند تا خریداران سیستم های تهویه هوا علاقه زیادی به تهیه اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ داشته باشند.

برند کره ای سامسونگ علاوه بر موفقیت در طراحی و تولید محصولات خانگی توانسته است با موفقیت در زمینه طراحی و تولید سیستم های تهویه هوا نیز گام بردارد و به راحتی جایگاه ویژه ای در بازار خرید و فروش اسپیلت و داکت اسپیلت پیدا کند.

شایان ذکر است که با وجود کیفیت ساخت بالای این دستگاه تهویه هوا در برخی از موارد نیز به علل مختلف مشکلاتی در عملکرد اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ پیش می آید که با عیب یابی، تعمیر و سرویس فنی به موقع قابل رفع است.

کادر فنی مجرب پرشین کول با دارا بودن تکنسین های فنی به روز، با تجربه و در اختیار داشتن جدید ترین ابزار تشخیص و عیب یابی اسپیلت های سامسونگ سالیان سال است که به عنوان یک مرکز مجاز تعمیر اسپیلت  و داکت اسپیلت سامسونگ شناخته شده است.

خدماتی نظیر نصب، شارژ گاز، عیب یابی، سرویس و تعمیرات اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ را به تکنسین های فنی مجموعه پرشین کول بسپارید.

پرشین کول آماده ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات به شما صاحبان اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ است.

شایان ذکر است که تعمیرکاران و سرویس کاران عضو کادر فنی پرشین کول، اشراف کاملی به تمامی مدل های اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ دارند و از دانش روز دنیا جهت عیب یابی سیستم های تهویه هوا برخوردار هستند.

عیب یابی دقیق صورت گرفته از سوی تکنسین های فنی پرشین کول، تمام ایرادت احتمالی دستگاه شما را شناسایی و مشخص می کند. چنان چه قطعه ‌ای از اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ شما دچار مشکل شده باشد قطعه مورد نظر توسط مجموعه پرشین کول با نمونه اورجینال تعویض خواهد شد.

مرکز خدمات رسانی پرشین کول به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای، تعمیر، سرویس فنی و عیب یابی اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ را انجام می دهد. برای پرشین کول مهم نیست که شما دستگاه خود را از کدام نمایندگی یا مغازه تهیه کرده اید! مهم این است که اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ شما در کوتاه ترین زمان ممکن با کم ترین هزینه تعمیر شده و عملکردی مشابه روز اول داشته باشد.

مرکز خدمات رسانی پرشین کول، با کادر مجرب خود آماده خدمات رسانی در زمینه نصب داکت اسپیلت سامسونگ ، شارژ گاز داکت اسپیلت سامسونگ و سرویس داکت اسپیلت سامسونگ و تعمیر داکت اسپیلت سامسونگ و تعویض ترموستات داکت اسپیلت سامسونگ در استان تهران و کرج است.

اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ خود را تعمیر کنیم ؟ یا دستگاه جدیدی خریداری کنیم؟

یکی از چالش های صاحبان اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ این است که پس از چند سال استفاده از دستگاه خود در زمان نیاز به تعمیر و سرویس فنی آن، با هزینه هایی که پیش روی خود می بینند به صرافت عدم تعمیر، فروش دستگاه فعلی خود و خرید دستگاه جدید و به روز تر می افتند.

برای بررسی دقیق این موضوع شما می توانید با مجموعه خدمات رسانی پرشین کول تماس حاصل فرمایید و مشکل خود را مطرح کنید. کارشناسان فنی پرشین کول با مراجعه به مکان مورد نظر شما، بازدید فنی از دستگاه شما انجام خواهند داد. وضعیت فنی فعلی دستگاه شما را خواهند سنجید و با عیب یابی دقیقی که انجام خواهند داد شما در در راستای تصمیم گیری به تعمیر یا تعویض اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ راهنمایی خواهند کرد.

در تعمیراتی که از سوی تعمیرکاران پرشین کول صورت می گیرد، اقدام اولیه همیشه تعمیر دستگاه شما بوده و تعمیر اصولی دستگاه شما اولیت تعمیرکاران و تکنسین های پرشین کول است؛ چرا که با توجه به افزایش قیمت ها، تعمیر دستگاه شما نسبت به تعویض آن هزینه کمتری روی دوش شما خواهد گذاشت.

اما در مواردی نیز قطعه معیوب دستگاه شما عمر مفید خود را کرده است و اصلا تعمیر پذیر نیست یا تعمیر آن فایده ای نداشته و تنها چند ماه مهمان شما خواهد بود، پس به جای دریافت هزینه تعمیر برای قطعه ای که عمر چندانی ندارد، پیشنهاد تکنسین های فنی پرشین کول به شما تعویض قطعه با قطعه اورجینال و اصل است.

اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ شما توسط تکنسین های فنی پرشین کول به دقت بررسی می شود و گزارشی کامل و کارشناسانه از وضعیت فعلی دستگاه در اختیار شما تقدیم خواهد شد.

چرا پرشین کول را انتخاب کنیم؟

شما برای سرویس فنی، عیب یابی و تعمیر اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ خود گزینه های زیادی پیش رو دارید. اما چرا باید به پرشین کول و تکنسین های فنی در اختیار این مجموعه اعتماد کنید؟

یکی از مهم ترین و برجسته ترین دلایلی که سبب می شود صاحب این دستگاه، پرشین کول را برای عیب یابی و تعمیر دستگاه خود انتخاب کند، برآورده شدن تمامی نیاز به صورت کامل و کارشناسی شده است.

شناخت دقیق وضعیت فعلی اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ شما، عیب یابی آن با جدیدترین دستگاه ها و تشخیص کارشناسانه تعمیرکار پرشین کول که حاصل تجربه بالا و آشنایی او با دانش به روز است؛ سبب می شود تا اعتماد شما به مجموعه پرشین کول نسبت به سایر انتخاب های پیش روی شما افزایش یابد.

پس از عیب یابی و نیاز سنجی اولیه توسط تکنسین فنی اعزام شده در محل، زمان ارائه خدمات مورد نیاز به شما به صورت تخمینی اعلام می شود و در اسرع وقت خدمات رسانی به شما انجام خواهد گشت.

کاهش مصرف برق اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ

یکی از موارد جالبی که می تواند کاهش مصرف برق و به دنبال آن کاهش پرداختی های شما برای قبض برق را به دنبال داشته باشد تعمیر و سرویس فنی اسپیلت و داکت اسپلیت شما است.

در آغاز فصول گرم سال استفاده از اسپیلت و داکت اسپیلت بیشتر می شود و شما با تعمیر و یا سرویس فنی فیلترهای موجود در دستگاه، کویل ها، پره ها و … می توانید در مسیر کاهش مصرف برق دستگاه خود گام بردارید.

به یاد داشته باشید که سرویس فنی مناسب و دقیق دستگاه شما، می تواند از خرابی و نقص در عملکرد و همین طور عمر مفید قطعات گران قیمت اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ شما تاثیر گذارد و شما را از پرداخت هزینه های گزاف نجات دهد.

با سرویس فنی قطعات داخلی اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ کارایی و عملکرد موثر آن ها را بالا برده و از افت فنی و عملکرد دستگاه خود به راحتی جلوگیری کنید.

خودسرانه دست به تعمیر اسپیلت و داکت اسپیلت نزنید!

برخی از افراد جهت سرویس فنی دوره ای و یا رفع ایرادات پیش آمده در اسپیلت و داکت اسپیلت خود، به اشتباه اقدام به باز کردن و تعمیر آن می کنند که بر خلاف تصور آن ها این کار نه تنها هزینه های پیش روی آن ها را کاهش نمی دهد بلکه سبب می شود هزینه های بیشتر و خسارت های دیگری نیز به محصول خریداری شده خود وارد آید.

مرکز خدمات رسانی پرشین کول متشکل از کادری متخصص و مجرب از تعمیرکاران و تکنسین های فنی آشنا به تمامی مدل های ساخته شده اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ است.

آشنایی با سرویس فنی اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ

همان طور که اشاره شد یکی از خدمات ارائه شده از سوی کادر فنی پرشین کول، سرویس فنی اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ است. شست و شوی فیلترهای داکت اسپیلت، سرویس سنسورهای داکت اسپیلت، بررسی مسیر خروجی آب، سرویس کویل و فین و سرویس بلورر داکت اسپیلت همگی توسط سرویس کاران خبره و با تجربه پرشین کول صورت می گیرد.

سرویس کندانسور و شست و شوی مخصوص آن نیز از دیگر مواردی است که در زمان سرویس داکت اسپیلت سامسونگ توسط کادر فنی پرشین کول انجام خواهد شد.

هزینه تعمیر و عیب یابی اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ

از آن جایی که اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ با افزایش قیمت همراه بوده و دستگاه گران قیمتی به حساب می آید، خدمات عیب یابی، تعمیر، تعویض قطعات و سرویس فنی آن نیز با هزینه های بالایی همراه است.

افزایش قیمت اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ، افزایش این هزینه ها را نیز به دنبال داشته است. در انتخاب تعمیرکار و سرویس کار تعمیر و عیب یابی اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ وسواس و دقت به خرج دهید.

تکنسین های فنی پرشین کول با در اختیار داشتن ابزار به روز جهت تعمیر و عیب یابی دستگاه شما یکی از بهترین گزینه های انتخابی پیش روی شما هستند. دانش بالا و به روز کادر فنی مجموعه پرشین کول و اشراف کامل روی تمامی مدل های اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ سبب شده است تا پروسه عیب یابی، تعمیر و سرویس فنی دستگاه شما در کوتاه ترین زمان ممکن صورت پذیرد.

همچنین مجموعه پرشین کول با توجه به مشکلات اقتصادی و افزایش قیمت های سرسام آور، تصمیم گرفته است تا هزینه های دریافتی از صاحبان اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ کاهش داده و هزینه ای معقول و منصفانه دریافت نماید.

چطور متوجه شویم که شارژ گاز داکت اسپیلت کم شده است؟

همان طور که اشاره شد یکی از خدماتی که توسط پرشین کول صورت می گیرد، شارژ مجدد سیستم های تهویه است. زمانی که مقدار گاز داکت اسپیلت شما کاهش پیدا می کند، علائمی رخ می دهد که شما می توانید به راحتی متوجه این نقص در عملکرد سیستم تهویه خود شده و با متخصصان پرشین کول جهت شارژ مدد گاز آن تماس حاصل فرمایید.

شایع ترین علائم کمبود شارژ گاز داکت اسپیلت سامسونگ، تغییرا وضعیت نشانگر آمپر است که از حالت عادی، مقدار کمتری نشان داده می شود. لوله دهش کمپرسور حرارت کمتری نسبت به قبل دارد، سرمایش خروجی از سیستم تهویه شما مانند روزهای اولیه نیست و از سرمای آن لذت نمی برید. دستگاه شما باد گرم می زند، کمپرسور پیوسته و مدام فعالیت می کند، فشار قسمت مربوط به مکش سیستم کاهش پیدا می کند و در موارد حاد حتی صداهای ناهنجاری در زمان فعالیت کمپرسور دستگاه به گوش خواهد رسید.

نگاهی به سوالات و چالش های متداول اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ

کادر فنی و متخصص پرشین کول، تعدادی از سوالات و چالش های متداول مطرح شده از سوی صاحبان اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ را گرداوری کرده است و در این بخش قصد دارد تا پاسخ آن ها را تقدیم شما کند.

صفحه نمایش دستگاه، ارور نشان می دهد. چاره چیست؟

زمانی که روی نمایشگر دستگاه شما چراغ چشمک زن ظاهر می شود، دستگاه در حال هشدار دادن به شما است و قصد دارد شما را متوجه نقصی که پیش آمده کند. اگر دفترچه راهنمای مخصوص مدل دستگاه خود را مشاهده کنید، متوجه خواهید شد که ارور پیش آمده مربوط به چه نقص و مشکلی است.

با روشن شدن داکت اسپیلت، فیوز برق می پرد. چاره چیست؟

این اتفاق زمانی رخ می دهد که خازن ها اتصال کوتاه کرده باشند، یا سیم های برق در محلی با هم اتصال داشته باشند. البته ایرادات دیگری نظیر سیم کشی اشتباه و غیر اصولی و ایراد در موتور فن نیز می تواند از علل شایع دیگر این مشکل باشد.

برای بررسی دقیق علت این نقص، با کارشناسان فنی پرشین کول تماس حاصل فرمایید.

دستگاه دائم کار شده است اما سرمایش راضی کننده نیست! چاره چیست؟

این مشکل پیش آمده علل متفاوتی دارد که با اعزام نیروی متخصص پرشین کول به محل، عیب یابی به طور دقیق مشخص خواهد شد. اما بد نیست بدانید که در زمانی این نقص در دستگاه ظاهر می شود که برد آن خراب شده باشد. شارژ گاز آن کم باشد، مسیر لوله های مسی مسدود شده باشد، خزان عملکرد گذشته را نداشته باشد و یا فیلتر و کندانسور نیاز به سرویس و شست و شو داشته باشد.

کمپرسور دستگاه چرا روشن نمی شود؟ چاره چیست؟

این مورد زمانی پیش می آید که کمپرسور دستگاه شما سوخته باشد، یا شارژ گاز آن کم شده باشد.

سخن پایانی با شما صاحبان اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ آشنا کرده، موارد معمول خرابی های این دستگاه را شرح دهیم و شما را با خدمات فنی برجسته ارائه شده از سوی پرشین کول آشنا سازیم.

پرشین کول همواره توصیه می کند که اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ خود را به دست افراد سودجو، ناوارد و تازه کار نسپارید و در صورت نیاز به سرویس فنی و تعمیر این دستگاه، تنها به مجموعه های معتبر اعتماد کنید.

پرشین کول آماده ارائه هر گونه خدمات سرویس فنی، تعمیر و تعویض قطعات اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ بوده و با کادر مجرب و با دانش خود می تواند تمامی نگرانی های شما را از بابت سرویس و تعمیر دستگاه رفع نماید.

صاحبان اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ در شهرهای تهران و کرج می توانند با شماره های 09193707950 و 02155423368 تماس حاصل کنند تا در سریع ترین زمان ممکن از خدمات مورد نظر خود توسط مجموعه پرشین کول بهره مند گردند.

مرکز خدمات رسانی پرشین کول را می توان از بزرگ ترین نمایندگی ها و تعمیرگاه های مجاز اسپیلت و داکت اسپیلت سامسونگ در شهر های تهران و کرج دانست که با سال ها فعالیت در این حوزه، توانسته است اعتماد صاحبان دستگاه را به دست آورده و با دریافت هزینه ای منصفانه و ارائه خدماتی متمایز و برجسته همواره در راه کسب اعتماد بیشتر و خدمات رسانی به روز تر به شما عزیزان گام بردارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.